Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Revitalizace bytových domů – Jak na to?

Revitalizace bytových domů pro mnohé znamená proces, který už má spoustu domů za sebou. Jsou ale domy, které tímto procesem neprošly a v budoucnu je teprve čeká. Jedná se většinou o domy cihlové, kde přežívá povědomí, že se nemusí dům zateplovat, že cihla je dobrý izolant. Výpočty podle platných tepelně technických norem by příznivce tohoto názoru vyvedly z omylu.


Bydlení zajišťuje řadu základních lidských potřeb, zejména přístřeší, bezpečí a soukromí. Každý z nás chce bydlet co nejlépe, aby se doma cítil příjemně a bezpečně. Bydlet v bytovém domě však neznaná bydlet jen v jedné bytové jednotce. Tak jako se staráte o vnitřní prostory svých bytů, je potřeba se starat i o celý bytový dům včetně vnitřních i vnějších prostor. Zapsaný spolek Pro náš dům se snaží usnadnit cestu k modernímu a bezpečnému bydlení všem zájemcům o kvalitní bydlení, a proto nabízí vzdělávací semináře, které poskytují komplexní informace o revitalizaci a rekonstrukci bytových fondů. Tyto semináře jsou navíc pro registrované zájemce zcela zdarma. Mezi účastníky bývají však zejména zástupci společenství vlastníků, bytových družstev, správcovských organizací a státní správy.

„Semináře „Jak to dělají jinde" realizujeme více než čtrnáct let. Za tuto dobu jsme prokazatelně napomohli tisícům domů k jejich obnově a ke zvýšení kvality. Výsledkem naší práce je zejména úspora finančních prostředků modernizovaných domů díky výraznému snížení energetické náročnosti související s vytápěním a výrobou TUV," říká předseda spolku Ing. Petr Němec.

Pro nás dům, z. s., se soustavně věnuje osvětě v oblasti zvyšování kvality bydlení související s řešením problémů izolací a zateplování, rozvodů a uplatňování nejmodernějších technologií v oblasti bezpečnosti a nestandardních zdrojů energií.

 Témata, která budou přednesena v rámci semináře:

  • zateplovacích a izolačních systémů
  • okenních a dveřních kování
  • výtahových a zabezpečovacích systémů
  • financování a dotačních titulů
  • vytápění a zdrojů tepla
  • solární systémy
  • komunikace v domě
  • a mnoho dalších.

Přehled všech termínů seminářů pořádaných na podzim 2016:

Město Datum Hotel Adresa
Havlíčkův Brod 5.10. Hotel Slunce Jihlavská 1985,
Trutnov 6.10. Hotel Patria Náchodská 358,
Brno 19.10. Avanti Střední 61,
Ostrava 26.10. Harmony 28. října 170,
Plzeň 2.11. Primavera Nepomucká 1058/128,
Karlovy Vary 3.11. Dvorana Chebská 394,
Liberec 22.11. Clarion Grandhotel Zlatý Lev Gutenbergova 126/3,
Praha 23.11. Hotel Fortuna City Bečvářova 2083/14, 1