Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Kondenzační kotel Intergas

V minulém čísle našeho elektronického speciálu jsme představili novinku na našem trhu, kotle INTERGAS. V tomto a následujících číslech se budeme věnovat jednotlivým částem detailněji. Jistě každý z nás ocení, pokud teplá voda teče v požadovaném množství a nejlépe ihned. Topná sezona je za námi, ale teplou vodu potřebujeme celoročně, tedy i v létě, které je před námi.


Díky komfortní dodávce teplé vody, při které je zajištěn předehřev výměníku, je dodávka teplé vody bez zpoždění, což ocení jistě každý, kdo si zažil složitou regulaci poměru teplé a studené vody pomocí kohoutků, respektive polohy pákových kohoutů. A v těchto případech stačilo, aby někdo v domě pustil vodu jinde, změnil se tlak v potrubí vody a mohli jsme začít regulovat znovu. Kotle ITERGAS nás od této sice malé, ale velmi obtěžující nepříjemnosti zbavují.

Teplá voda je ve všech variantách kotlů KOMPAKT KOMBI připravována přednostně průtokem v samostatném okruhu TV tepelného výměníku kotle. Tím je garantován rychlý a stabilní ohřev teplé vody pro napuštění vany o objemu 120 litrů během 10 minut.

Použití nezávislého okruhu pro ohřev TV snižuje počet konstrukčních dílů kotle, odstraňuje potřebu řízeného třícestného přepínacího ventilu nutného u kotlů pracujících s externím deskovým výměníkem a umožňuje jeho snadné čištění v oblastech s tvrdou vodou. Snížením dílů došlo také k zjednodušení a hlavně výraznému zvýšení spolehlivosti celého systému. Každému je jistě také jasné, že takovýto systém má výrazně nižší poruchovost, a tak servisního technika ve většině případů zveme pouze na pravidelný servis, na který však nesmíme zapomínat. Je nutný pro udržení maximální životnosti a spolehlivosti kotle, včetně jeho optimální účinnosti.

Vlastní odběr TV nespíná oběhové čerpadlo kotle, což opět výrazně zvyšuje provozní spolehlivost celého zařízení a nabízí vyšší uživatelský komfort. Řešení využívající průtokového ohřevu teplé vody je typické pro byty nebo domy s jednou standardní koupelnou.

Všechny varianty kotlů KOMPAKT SOLO určené pouze k vytápění lze pro zajištění přípravy teplé vody doplnit o externí nepřímotopný zásobník TV volitelného objemu i provedení. 

Standardní doporučenou sestavu KOMPAKT SET pro RD tvoří kombinace kotle KOMPAKT SOLO a zásobníku AUSTRIA-EMAIL o objemu 111 litrů s možností cirkulace TV a příslušenstvím. 

Řešení využívající ohřevu teplé vody v externím zásobníku je typické pro apartmány a domy s nadstandardními nebo více koupelnami. 

Externí nepřímotopný zásobník lze v případě potřeby dodatečně doplnit i k variantám kotlů KOMPAKT KOMBI.

Kotle INTERGAS ve spojení se zásobníky AUSTRIA-EMAIL představují absolutní špičku ve výrobě teplé vody pro byty a rodinné domy. Garantují nejoptimálnější poměr cena a výkon, a to v té úrovni. A co víc? Cenově jsou srovnatelné s kotli nižší kvalitativních tříd, ale jejich kavita konkuruje těm třídám nejvyšším.

Více informací naleznete na www.kondenzacni-kotle.cz nebo www.brilon.cz.

V případě zájmu o bližší informace kontaktujte naši redakci, nebo přímo dodavatele společnost BRILON a.s. pomocí mailu info@brilon.cz.

Kontakt:

Brilon a.s.

Sezemická 6/A3

193 00 Praha 9 – Horní Počernice

Zelená linka: 800 11 45 67