Obsah

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Konference Tepny domu získala záštitu MPO

Mezinárodní konferenci Tepny domu, kterou bude v září pořádat z. s. Pro náš dům, udělil ministr průmyslu a obchodu ing. Jan Mládek záštitu.

 


Konferenci pořádá spolek Pro náš dům s cílem prohloubit zájem a povědomí veřejnosti o stav, výhled, způsob a nutnost řešení problematiky obnovy tepen bytových domů:

Obnova bytových domů se v období hospodářské stagnace stala jedním z hnacích motorů stavebnictví v České i Slovenské republice. Je jím i v současné době, mění se pouze její profesní zaměření. Obvodové pláště bytových domů jsou dnes již převážně po sanaci i zateplené. Na řadě jsou jejich vnitřní části, které můžeme bez nadsázky nazvat tepnami našich bytových domů. Zajišťují pro obyvatele koloběh životně důležitých médií, tedy energií, pitné i teplé vody, zemního plynu, nebo čerstvého vzduchu. Tzv. technická zařízení budov budou hrát v průběhu několika následujících let při obnově bytových domů prim. Například výměnu rozvodů vody, kanalizace i rozvodů plynu řadí obyvatelé panelových domů podle statistických průzkumů k nejaktuálnějším problémům.

Je nejvyšší čas věnovat obnově technického zařízení budov v bytových domech zaslouženou pozornost. 

Podrobné informace budeme zveřejňovat průběžně na webových stránkách konference www.tepny-domu.eu. Konference má také svůj Facebookový profil.